O firmie

Firma h+j Biuro Techniczne to wiedza, doświadczenie, innowacyjne rozwiązania, a przede wszystkim solidny, terminowy i niezawodny partner w biznesie
Pomysł na firmę H+J Biuro Techniczne dojrzewał wiele lat …Zbierając inżynierskie doświadczenie, najpierw ponad pięć lat „na prawdziwej” produkcji w jednej z górnośląskich kopalń węgla – co było doświadczeniem nie do przecenienia, a następnie w firmach z zaplecza branży górniczej (tu też: górnictwo skalne, górnictwo węgla brunatnego) i w firmach z zaplecza branży odlewniczej, miałem możliwość wyrobienia sobie opinii nt. solidnych, rzetelnych dostawców z tych obszarów mojej aktywności zawodowej.
 
Uczestnicząc w ostatnich kilkunastu latach w wielu ważnych projektach inwestycyjno - modernizacyj-nych w najwiekszych zakładach polskiego przemysłu ale również w tak samo istotnych – tylko w mniejszej skali, projektach w średnich czy też wręcz w rodzinnych, efektywnych firmach, zetknąłem się wtedy z austriacką spółką IFE Aufbereitungstechnik GmbH. Firma powstała krótko po drugiej wojnie światowej. Jest jednym z najważniejszych austriackich producentów wszelkiego rodzaju przesiewaczy, podajników wibracyjnych, separatorów magnetycznych czy też tak szczególnie poszukiwanych obecnie urządzeń i technologii z branży recyklingu złomu oraz przetwarzania odpadów komunalnych czy śmieci. Współpracując, a czasami pomagając IFE we wcześniejszych latach w projektach na rynku polskim, w lipcu 2007 roku firma zdecydowała się na ścisłą współpracę ze mną … i tak to się zaczęło!
Od tej daty zostało zrealizowanych, z sukcesem, więcej niż „parę” projektów w krajowym przemyśle a perspektywy na kolejne lata, pomimo spowolnienia gospodarczego,  nie są złe ….
 
Podobnie z firmą Förder- und Anlagentechnik GmbH (w skrócie FAT) – jednym z głównych w Niemczech wytwórcą urządzeń i kompletnych instalacji do produkcji jednostkowych, dużych odlewów w technologii mas wiązanych chemicznie.
Współpracując sporadycznie wcześniej, a mając ogromny szacunek i podziw dla rozwiązań technicznych oraz solidności zrealizowanych projektów przez FAT u największych wytwórców odlewów aż na trzech kontynentach, w marcu 2010 podjeliśmy wspólną decyzję o współpracy FAT GmbH i H+J Biuro Techniczne na rynku polskim …
Z dużą nadzieją na obopólnie korzystne współdziałanie i wzajemne wsparcie w przygotowaniu projektów dla odlewni z polskiego rynku doczekaliśmy się już pierwsze efektów tej "kooperacji", a kolejne realizacje mają dużą szansę wejść w fazę wykonawczą jeszcze w tym roku.
 
Kreśląc powyżej te "parę słów" na temat tego "skąd się wzięliśmy", zapraszam równocześnie zainteresowane podmioty gospodarcze do współpracy z firmą H+J Biuro Techniczne gwarantując przy tym szybkie konsultacje techniczne z zakresu oferowanych technologii i rozwiązań technicznych, przygotowanie w krótkim terminie ofert wstępnych oraz końcowych (wraz z niezbędną dokumentacją techniczną) a także solidne wsparcie i pomoc w trakcie realizowania projektu a w późniejszym okresie serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


                                                                                                                                J. Dąbrowski / h+j Biuro Techniczne
Zabki
 
Kluczowi klienci: